زهرا جمشیدی ( کارشناس تغذیه)ویتامین B12 ریسک ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد
کلیدواژگان مقاله:   آلزایمر
آلزایمر یک بیماری با زوال تدریجی قوای عقلی می باشد که با از دست دادن حافظه همراه است و هیچ درمان موثری ندارد و این در حالی است که مطالعات بسیاری فرضیه تاثیر مثبت ویتامین ها در کاهش ریسک از دست دهی حافظه را مطرح کرده اند.

مطالعه حاضر نیز در جهت تایید فرضیه فوق الذکر نشان داده است که ویتامین B12 بر ضد آلزایمر عمل می کند. در مطالعه اخیر نمونه های خونی 271 فرد 65 تا 79 سال به مدت 7سال گرفته شد . این افراد در ابتدای مطالعه زوال عقلی نداشتند، ولی در طول این مدت 17 نفر از آنها به آلزایمر مبتلا شدند. در این مطالعه، نمونه های خونی از لحاظ سطوح هموسیستئین (اسیدآمینه ای مرتبط با ویتامین B12 و سطوح هولوترنس کوبالامین (شکل فعال ویتامین B12) بررسی شدند . مطالعات قبلی نشان داده اند که مقادیر بالای هموسیستئین خون منجر به اثرات منفی بر مغز همچون سکته مغزی می شود ولیکن سطوح بالای ویتامین B12، هموسیستئین خون را کاهش می دهد . مقادیر بالای سطوح هموسیستئین و کاهش سطوح هولوترنس کوبالامین نشانگر ناکافی بودن ویتامین ب 12 در بدن می باشند .

نتایج این مطالعه حاکی از آن است که در هر میکرومولار افزایش در غلظت هموسیستئین، ریسک بیماری آلزایمر 16 درصد افزایش یافت، در حالی که در هر پیکومولار افزایش در غلظت فرم فعال ویتامین B12 این ریسک 2% کاهش پیدا کرد لذا عدم کفایت ویتامین ب 12 در بدن ،بویژه نوع فعال آن، در افزایش شانس ابتلا به بیماری آلزایمر موثر است.

نکته عملی: سطوح پایین ویتامین B12 در افراد مسن بسیار معمول است . این ویتامین در ماهی ، ماکیان و دیگر منابع گوشتی یافت می شود. به منظور کاهش ابتلا به این بیماری در حال رشد در بین سالمندان، توصیه به گنجاندن ماهی ، ماکیان و دیگر منابع ویتامین B12 در برنامه غذایی آنها می شود .
منبع: Neurology, 2010; 75: 1408-1414
تحلیل آمار سایت و وبلاگ